VPRAŠANJE:

Že pred nekaj dnevi sem opazila, da moj maček čudno, glasno diha. Oči se mu solzijo, tretja veka je vidna. Maček je tudi malo bolj miren kot ponavadi.
Je to navaden prehlad ali kaj drugega?

ODGOVOR:

Lahko da gre za vnetje zgornjih dihal, sploh, če gre za mlado žival. Ne moremo pa izključiti tudi resnejših obolenj. Če se stanje slabša, vsekakor svetujem pregled pri veterinarju.

GRŠKA ŽELVA SE LUPI

VPRAŠANJE: Imamo grsko zelvico, staro 4 leta, zivi v terariju. Pred enim letom je imela zaradi pomanjkanja vit.D in kalcija zdravstvene tezave. Bili smo na kliniki v Lj, prejeli zdravila…