VPRAŠANJE:

Imam psa shi tzu-ja. Po hrbtu mu je dlaka pred tremi leti začela odpadati in odpadanje se ne ustavi. Namesto dolge dlake ima po hrbtu sedaj 2-3 mm dolgo žimo, zelo gosto, temno in mastno. Na kliniki niso ugotovili vzroka. Kako naj mu pomagam, saj je hrbet že ena sama žima, le ob straneh ima še dolgo dlako. Tudi po glavi je tako. Hvala.
LP nina

ODGOVOR:

Težko vam bi odgovorila, ne da bi psa pregledala. Možnih je več vzrokov – hormonski, infekcija, paraziti idr. Svetujem vam pregled. Lep pozdrav, mag. Sabina Stariha Pipan, dr. vet. med.

Oznake: , ,

POSLEDICE INFEKCIJE?

VPRAŠANJE: Muc je imel močno infekcijo. Veterinar mi je rekel, da sem odreagirala še pravočasno. Takrat je bil star 3 mesece. Od takrat naprej je z njim popolnoma vse ok,…

HRČEK SAMEC

VPRAŠANJE: pred kratkim smo posvojili hrčka. Predvidevamo da je bil skoten jesen 2018. Danes sem opazila, da je eno modo bolj vidno kot ponavadi, da visi ven iz dlake. Bi…