VPRAŠANJE:

Imam 4mesečno psičko, ki je križana z nem.boxarjem in rottweilerjem. In sicer, pri urinu sem opazil kri, odpeljal sem jo k veterinarju, kjer so naredili priskave urina, krvi in ultrazvok. Ugotovili so, da ima vnetje mehura (cistitis), pri ultrazvoku pa, da ima eno mehursko steno debelo 1cm, katera bi morala biti 1mm(tako nekako). Psička je dobila dve injekcije ter dietno hrana hills urinary track c/d. Veterinarka je omenila, da bo morala verjetno jesti vso življenje dietno hrano. Zanima ma, če to drži kajti po informacijah, ki sem jih dobil po spletu glede dietne hrane urinary, naj bi to hrano pes jedel od 5-12tednov? Ali lahko hills hrano zamenjam z dietno od Royal cannina ali katero drugo?
Zahvaljujem se Vam za Vaš odgovor,Lp!

ODGOVOR:

Pozdravljeni! Samo na podlagi vašega opisa težko svetujem glede terapije in diete. Vprašanja zastavite lečečemu veterinarju.  Dieto C/D predpisujemo za preprečevanje nastajanja struvitnih kristalov, ki so lahko posledica prirojene motnje v metabolizmu, največkrat pa so posledica uroinfekta. Zato se je potrebno koncentrirati na zdravljenje uroinfekta, torej kontrolirati urin in v primeru ponavljajočih se uroinfektov narediti preiskave, s katerimi ugotavljamo morebitne prirojene anomalije sečil (ultrazvok, cistoskopija, kontrastne RTG preiskave idr. ). V primeru, da omenjenih anomalij in uroinfekta ne ugotovimo, pacient pa ima še vedno struvitne urinske kamne, predpišemo dalj časa trajajočo dieto. Dolgotrajna dieta s C/D hrano ima lahko za posledico nastajanje drugih vrst urinskih kamnov, zato v teh primerih opravljamo redne kontrole urina in krvi.
Lep pozdrav, Vice Zaninović, dr. vet. med.

DIETNA HRANA

VPRAŠANJE: Želim kupiti dietne brikete in sem pri nakupu zasledila opozorilo, da se naj pred uporabo dietne hrane posvetujem z veterinarjem. Moj kuža, cavalier king charles spaniel je na teh…

IZPADANJE KREMPLEV

VPRAŠANJE: Danes sem pri muci opazila odluščen krempelj, ki sem ga hotel odstraniti pa mi žal ni pustila, nato pa je izpadel sam. Ko sem pogledala drugo tačko pa sem…