VPRAŠANJE:

doma imam psa mešančka,večino časa je zunaj ali v boksu, zadnje čase opažam, da se mu prekomerno solzijo oči, včasih je vidna tudi taka prozorna sluz na očesu in me zanima, če gre mogoče za kakšno vnetje ali mu lahko kai sama pomagam ali ga naj peljem k veterinarju?

ODGOVOR:

Pozdravljeni! V kolikor se kuža prej ni solzil, najverjetneje gre za vnetje. Lahko bi kuža imel tudi zamašen solzevod, vendar je zelo malo verjetno, da se to pojavi na obeh očeh hkrati. Najbolje, da se oglasite pri veterinarju, v kolikor pa se situacija ne bi kmalu izboljšala, pa vam svetujem pregled na naši kliniki! Lp, Tadej Zemljič

PASMA SHIH-TZU

VPRAŠANJE: doma imam psičko staro 2 leti in zmeraj imam eno in isto težavo ko zunaj začne deževati in malo grmeti se psika začne tresti in zelo globoko dihati ...…

KAKO BOLANA JE?

VPRAŠANJE: nasa zelvica je najprej zacela tako imenovano "kihati" nato pa smo danes zjutraj opazili da ima zelo zelo svetlejse zadnje nogice po vrhu tega pa ima se malo zatecene...kako…