VPRAŠANJE:

Pred tednom sem posvojila približno 2,5 meseca staro psičko iz zavetišča, ki je bila isti dan tudi sterilizirana. Psička si ni lizala ali glodala rane. Tudi sama ni pokazala, da bi jo motila, ali kakorkoli bolela. Sedaj se ji rana že lepo celi tudi šivi so odpadli, skrbi me edino bulica, oziroma okrogla otrdlina na notranji strani rane, ki je na desni strani šiva. Ali je to normalno, zaradi celjenja, ali bi me moralo skrbeti in bi bilo dobro da jo odpelje k veterinarju?

ODGOVOR:

Spoštovana! Verjetno gre za reakcijo na notranje šive, kar se dostikrat zgodi! V primeru, da bulica ne zgine v parih tednih svetujem obisk veterinarja. L.p., Emir Mujagić dr.vet.med.

DERMATOLOŠKI PROBLEMI

VPRAŠANJE: Kavalir, 3,5 god., ima osip po koži, jako se češe, nakon terapije antibiotikom ( mislim vetoflok ) osip se povukao, ali prestankom terapije osip se vratio. Radili terapiji 2x,…

ZAJEDAVCI PRI ZAJCU

VPRAŠANJE: Doma imamo zajce. Pri enem sem opazila na izrebku majhne 3 gliste, bele barve. Kaj naj naredimo? Ali ga je mogoče pozdraviti oz. odpravite zajedavce brez obiska veterinarja in…