VPRAŠANJE:

Imamo 13 let staro mešanko, težko okoli 10 kg. Vedno je imela rep zavihan navzgor (nekje od polovice naprej, nekako takole: http://www.mojpes.net/modules/pasme/images/dodatno/ljubljana04.jpg).
Od včeraj zjutraj pa se ji je rep “pobesil”. Ga premika, ni boleče na dotik, odvajanje normalno. Prosim za nasvet – ali so s tem povezani kakšni bolezenski znaki?

ODGOVOR:

Pozdravljeni! Kar ste opisali, so bolezenski znaki. Potrebno je opraviti nevrološki pregled in RTG slikanje repa ter ledveno-križne hrbtenice. Lep pozdrav, Vice Zaninović, dr. vet. med.

CRNE BULJICE

VPRAŠANJE: Pri svoji 6 let strari psicki mesanki s pitbullom sem pred nekaj dnevi na spolovilu opazila neke crne buljice ki zgledajo kot pri nas navaden mozolj,me zanima kaj je…

OTEKLINA PRI POPKU

VPRAŠANJE: Nedavno smo dobili mlado mucko, vendar ima pri popku oteklino( okrogla bula velika 1cm, na otip mehka)Zanima me če je to normalno in bo izginilo, ali je kakšno vnetje?…