VPRAŠANJE: 

Pri 9 let starem kunčku sem opazil čez noč nastalo majhno bradavico premera cca 5mm na levi strani smrčka. Bradavica je kožne barve in trda na otip. Namazal sem jo z jodom. Namreč doma imamo še dva psa in je jod vedno pri roki. Ali naj grem takoj k veterinrju ali naj še malo počakam? Kunček je živahen in ješč. Hvala za odgovor in lp.

ODGOVOR:

Pozdravljeni, Lahko bi šlo za bradavico, ki se pogosto formira pri starih živalih, a je vseeno dobro s pregledom pri veterinarju isključiti možen polip ali papilom, ki ga povzroči virus. Srečno in LP! Petra Šinkovec, dr. vet. med.

IGRANJE Z REPOM

VPRAŠANJE: Živjo. Naš maček se igra z svojim repo. Stalno ima krvavega. Kaj naj naredimo da bo odnehal s tem? ODGOVOR: Pozdravljeni! Razlogov za opisano vedenje je več (dermatološki, nevrološki, vedenjski...),…

CEPLJENJE

VPRAŠNJE: Imamo 10 mesecev starega Shih tzuja. Prvič je bil cepljen 14.11.2008 - star je bil 9 mesecev, ponovno mora biti cepljen 14.12.2008. Glede na to, da ga je potrebno…