VPRAŠANJE:

imamo rusko hrčico, ki je bila do včeraj normalna, danes pa je brez energije, v svoji hišici, skorajda brez odziva. S težavo se premika, imamo občutek, da vleče zadnje noge za seboj, jedla sicer je, vendar samo hrano v neposredni bližini. Naredi nekaj korakov, potem počiva. Včeraj je bila bistveno bolj energična, kot v preteklih dneh, popila je ogromno vode, zato smo jo hranili z več jabolka. Danes pa je v hiški, brez energije, ne vemo, ali bo preživela noč. Glede na to, da bo v teh dneh stara 2 leti me zanima, ali gre morda za starostne težave ali mislite, da bi jo bilo pametno peljati do veterinarja, v kolikor preživi noč? Hvala za hiter odgovor, upam, da ne bo prepozno.

ODGOVOR:

Pozdravljeni,vaša hrčica res ni več mlada tako da je možno da se počasi žal poslavlja. Nikakor pa seveda ni za pustiti živalice da trpi. Zato jo jutri le peljite k veterinarju. Če je le možno k veterinarju specialistu za glodavce oz. eksotične živali. Srečno in LP, Petra Šinkovec dr. vet. med.

Oznake:

POLOMLJEN REP

VPRAŠANJE: Prosim vas za pojasnilo glede polomljenega mačjega repa. Zanima me, kako do tega lahko pride, kako tak rep izgleda in kakšne so posledice take poškodbe. Sumim namreč, da ima…

DEBELOST

VPRAŠANJE: Imamo 6 let starega labradorca. Začel se je zelo rediti. Zanima me, kako zmanjšati njegovo težo. Ima pa tudi problem s tačkami, veterinar nam je svetoval, naj ga pazimo…