VPRAŠANJE: 

Pri 9 let starem kunčku sem opazil čez noč nastalo majhno bradavico premera cca 5mm na levi strani smrčka. Bradavica je kožne barve in trda na otip. Namazal sem jo z jodom. Namreč doma imamo še dva psa in je jod vedno pri roki. Ali naj grem takoj k veterinrju ali naj še malo počakam? Kunček je živahen in ješč. Hvala za odgovor in lp.

ODGOVOR:

Pozdravljeni, Lahko bi šlo za bradavico, ki se pogosto formira pri starih živalih, a je vseeno dobro s pregledom pri veterinarju isključiti možen polip ali papilom, ki ga povzroči virus. Srečno in LP! Petra Šinkovec, dr. vet. med.

BOLHE NA ČLOVEKU

VPRAŠANJE: v stanovanju smo imeli mačko, ki nam je povsod raznesla bolhe. Največ pikajo mene, vendar tudi ostale družinske člane. Sprva sploh nismo vedeli da so bolhe, ker so tako…

IZPAD DLAKE

VPRAŠANJE: Doma imam pet let staro am. buld., ki ji ne glede na letni čas enormno izpada dlaka. Res je, da je dlaka sijoča in košata. Vendar je količina tista,…