VPRAŠANJE:

Pred 10 dnevi je babica dobila psičko rešenko. Iz papirologije lahko sklepamo, da je glede na starost veterinarsko primerno urejena. Stara je dva meseca in pol. Prvi teden je bilo vse normalno je zelo živahna in požrešna psička. Zadnje dva dni pa ima nesprestano drisko. Je in pije še vedno enako kot prej, tudi aktivna ni nič majn kot prej, bi lahko rekli da vedni bolj. Poskusili smo z aktivnim ogljem, če bi slučajno kaj neprimernega pojedla, tisti dan ni več kakala, zdaj pa ima spet drisko. Jutro gremo še po tablete za notranje zajedalce, če bi mogoče bil to problem, kljub temu da naj bi bila razgliščena. Prosim še za kakšen nasvet, kaj bi lahko bil razlog za taksno drisko brez drugih znakov bolezni.

ODGOVOR:

Spoštovani, Svetujem, da se oglasite pri vašemu veterinarju na pregled, da skupaj poskušata ugotoviti kaj je vzrok ponavljajoči se driski. Lp, Emir Mujagić, dr.vet.med.

Oznake: ,

MUCA

VPRAŠANJE: Sem iz prekmurja imam muco stara 3 leta dolgodlaka, zanima me zakaj ima muca na enkrat belo mrenico na očeh. Ali to pomeni da je bolan ali gre za…

PREHRANA

VPRAŠANJE: Doma imam psičko staro 9 mesec, dobila sem jo pri dveh mesecih starosti in od takrat ima bolj kot ne tekoče blato, težko rečem da je to driska. Hranila…