VPRAŠANJE:

Pred 10 dnevi je babica dobila psičko rešenko. Iz papirologije lahko sklepamo, da je glede na starost veterinarsko primerno urejena. Stara je dva meseca in pol. Prvi teden je bilo vse normalno je zelo živahna in požrešna psička. Zadnje dva dni pa ima nesprestano drisko. Je in pije še vedno enako kot prej, tudi aktivna ni nič majn kot prej, bi lahko rekli da vedni bolj. Poskusili smo z aktivnim ogljem, če bi slučajno kaj neprimernega pojedla, tisti dan ni več kakala, zdaj pa ima spet drisko. Jutro gremo še po tablete za notranje zajedalce, če bi mogoče bil to problem, kljub temu da naj bi bila razgliščena. Prosim še za kakšen nasvet, kaj bi lahko bil razlog za taksno drisko brez drugih znakov bolezni.

ODGOVOR:

Spoštovani, Svetujem, da se oglasite pri vašemu veterinarju na pregled, da skupaj poskušata ugotoviti kaj je vzrok ponavljajoči se driski. Lp, Emir Mujagić, dr.vet.med.

Oznake: ,

OPERACIJA PSA

VPRAŠANJE: Našemu 9 let staremu labradorcu je veterinar rentgensko diagnosticiral izrastek na enem od zadnjih vretenc, zaradi česar skoraj ne more več uporabljati zadnjih nog. Nima nobenega občutka, noge mu…

IZPADANJE KREMPLEV

VPRAŠANJE: Danes sem pri muci opazila odluščen krempelj, ki sem ga hotel odstraniti pa mi žal ni pustila, nato pa je izpadel sam. Ko sem pogledala drugo tačko pa sem…