VPRAŠANJE:

10 mesečnemu Shih tzuju smo dali Nexgard Spectra tableto. Po zaužitju  se je kar nekaj ur intenzivno praskal. Je taka reakcija običajna? Priporočate, da naslednjič zamenjamo sredstvo ali vztrajamo z Nexgard Spectra? 

ODGOVOR:

Takšnih reakcij načeloma ne pričakujemo, je pa kljub temu vedno mogoča preobčutljivost na kakšno učinkovino v zdravilu. Naslednjič lahko poskusite s kakšnim antiparazitikom v obliki ampule (npr. Advantix) in opazujete, če bo reakcija podobna. Aleksandra Slapšak, dr.vet.med.

JOKANJE PONOČI

VPRAŠANJE: Imam 6 tednov starega maltežančka (fantek), ki ponoči cel čas joka, cvili. In sicer ko ga pustim samega v sobi. Svetujte mi, kako naj ga navadim, oz. kaj naj…

TRETJA VEKA – PSI

VPRAŠANJE: Pozdravljeni! Imam mladičko ( 4 mesece ), mešanko med rotweillerjem in boxerjem. Teden dni nazaj se ji je na očesu izbočila veka. Dobili smo kremo, ker je bilo prisotno…