VPRAŠANJE:

Imamo 13 let staro mešanko, težko okoli 10 kg. Vedno je imela rep zavihan navzgor (nekje od polovice naprej, nekako takole: http://www.mojpes.net/modules/pasme/images/dodatno/ljubljana04.jpg).
Od včeraj zjutraj pa se ji je rep “pobesil”. Ga premika, ni boleče na dotik, odvajanje normalno. Prosim za nasvet – ali so s tem povezani kakšni bolezenski znaki?

ODGOVOR:

Pozdravljeni! Kar ste opisali, so bolezenski znaki. Potrebno je opraviti nevrološki pregled in RTG slikanje repa ter ledveno-križne hrbtenice. Lep pozdrav, Vice Zaninović, dr. vet. med.

RAST ZOBOVJA

VPRAŠANJE: odločam se za nakup king charles cavalierke, ki pa ima trenutno pri 7ih tednih starosti nekoliko napravilno zobovje. Vprašala bi, ali je res možno, da ob menjavi zobkov, novi…