VPRAŠANJE:

imam 4 leta starega nemškega ovčarja. Hranimo ga s kvalitetnimi briketi (po nasvetu rejca legla iz katerega smo dobili psa). Obroki so dovolj veliki in vedno ima na razpolago dovolj sveže vode. Pred slabim mesecem pa je pes začel jesti zrahljano zemljo na vrtu. Po takih "obrokih" ne bruha in tudi blato je normalno. Ali mu kljub kvalitetnim briketom primanjkujejo določene snovi?

ODGOVOR:

Če je blato normalno in nima nobenih težav s prebavo, mu verjetno ne primanjkuje hranilnih snovi. A  zagotovo to lahko izključimo le s pregledom.
Mag. Sabina Stariha Pipan, dr.vet.med.

UHAJANJE TEKOČINE

VPRAŠANJE: Imam 15 let starega kuža mešančka med nemškim ovčarjem. Pred 1 tednom sem ga peljala k veterinarju, da mu je izpraznil analne vrečke. Vendar mu še vedno iz zadka…

PEKA PIŠKOTOV ZA PSE

VPRAŠANJE: Lotila bi se projekta, peka piškotov za pse in me zanima kaj vse ne smem uporabljati oz. kaj je najboljše za pse? Razumem, da je veliko pasem, občutljivost, teža,…