VPRAŠANJE:

Pred kratkim sem opazila, da ima moj pes, ki je načeloma še zelo mlad in ni bil še nikoli bolan ali operiran, bullo(mehur) nad rebri v velikosti golf žogice. Mehur je napolnjen z tekočino in kolikor sem opazila, ga ne boli, saj na njen otip ni reagiral. Ali bi ga bilo potrebno odpeljati na odstranjevanje? Ali bo sama izginila? Besedo “bulla” sem uporabila z razlogom, saj je njen pomen točno takšen, kakršen ta mehur izgleda. Hodim namreč v veterinarsko šolo.

ODGOVOR:

Pozdravljeni!
Potrebno je ugotoviti, kakšno tkivo je v buli. To storimo s puncijo in citološko analizo, na podlagi katere se odločimo o nadaljnih postopkih (npr. izrezanje bule v celoti).
Lep pozdrav,

Oznake:

MAČKA PRED PORODOM

VPRAŠANJE: imam eno vprašanje glede moje mačke. Imam brejo mačko, ki je nekaj(nevem točno koliko) dni pred porodom. Slišala sem, da je normalno da malo je, vendar me skrbi, ker…

BULA PRI PEKINEZERJU

ODGOVOR: Pozdravljeni. Ta teden sem opazila pri psički bulo in sicer pri strani kakšnih 10cm od boka proti glavi. Sicer nima nobenih težav, niti je ne ovira. Ali moramo na…