VPRAŠANJE:

Pred kratkim sem opazila, da ima moj pes, ki je načeloma še zelo mlad in ni bil še nikoli bolan ali operiran, bullo(mehur) nad rebri v velikosti golf žogice. Mehur je napolnjen z tekočino in kolikor sem opazila, ga ne boli, saj na njen otip ni reagiral. Ali bi ga bilo potrebno odpeljati na odstranjevanje? Ali bo sama izginila? Besedo “bulla” sem uporabila z razlogom, saj je njen pomen točno takšen, kakršen ta mehur izgleda. Hodim namreč v veterinarsko šolo.

ODGOVOR:

Pozdravljeni!
Potrebno je ugotoviti, kakšno tkivo je v buli. To storimo s puncijo in citološko analizo, na podlagi katere se odločimo o nadaljnih postopkih (npr. izrezanje bule v celoti).
Lep pozdrav,

Oznake:

POŠKODBA OČESA

VPRAŠANJE: Pozdravljeni, imamo dva štiri mesece stara mucka. Oba imata poškodovano eno oko. Gospa, ki nam je dala mucka nam je povedala, da sta si učka poškodovala s pasjo travo.…

OPERACIJA KOLKA

VPRAŠANJE: Moj kužek je star 8 mesecev in ima narobe zraščen kolk. Zanima me, ali ga dam operirati in koliko to stane. ODGOVOR: Za odgovor potrebujemo več informacij. Pošljite RTG…