VPRAŠANJE:

Pri svojem dvo letnem bokserju sem opazila oteklo in malo rdece modo. Peljala sem ga na veterino kjer so mu odvzeli bris iz koze, pregledali kri in opravili ultrazvok. Bris je pokazal malo bakterij-kar naj bi bilo normalno, ultrazvok ni odkril nic posebnega, kri pa je bila tudi vredu. Naj ne bi bilo vnetje, ampak smo vseeno dobili antibiotike. Po opazovanju se je stanje malo izboljsalo in nato spet poslabsalo. Pes je normalno jesc in zivahen, ima normalno telesno temperaturo in ni bil in nikoli ne bo za razplod. Je pa res, da imamo ze od malega malo problemov z vnetjem koze med nogami in modi. Pomislili smo, da ga je mogoce kaj picilo, samo ni videti nobene rdece pike. Je mozno da ima pruh?

ODGOVOR:

Spoštovani, brez pregleda vam težko povem. Lahko bi bil pruh ali pa vnetje. Lp, Emir Mujagić, dr.vet.med.

Oznake: ,

IZPADANJE DLAK PRI PSU

VPRAŠANJE: Zanima me, zakaj psu izpadajo dlake na koncu hrbta(pri začetku repa).Na območju,kjer so izpadle dlake,se je tudi koža spremenila(polna je hrast in zgleda kot da bi se grizel).Na začetku…

ZLOMLJEN ZOB

VPRAŠANJE: Naši 3 letni francoski bulldoginji se je pri grizenju bivoljega roga zlomila spodnja dvojka. Zobek se ji je v celoti odlomil, vidi se ga samo se v dlesni,nad dlesnijo…