VPRAŠANJE:

Pri svojem dvo letnem bokserju sem opazila oteklo in malo rdece modo. Peljala sem ga na veterino kjer so mu odvzeli bris iz koze, pregledali kri in opravili ultrazvok. Bris je pokazal malo bakterij-kar naj bi bilo normalno, ultrazvok ni odkril nic posebnega, kri pa je bila tudi vredu. Naj ne bi bilo vnetje, ampak smo vseeno dobili antibiotike. Po opazovanju se je stanje malo izboljsalo in nato spet poslabsalo. Pes je normalno jesc in zivahen, ima normalno telesno temperaturo in ni bil in nikoli ne bo za razplod. Je pa res, da imamo ze od malega malo problemov z vnetjem koze med nogami in modi. Pomislili smo, da ga je mogoce kaj picilo, samo ni videti nobene rdece pike. Je mozno da ima pruh?

ODGOVOR:

Spoštovani, brez pregleda vam težko povem. Lahko bi bil pruh ali pa vnetje. Lp, Emir Mujagić, dr.vet.med.

Oznake: ,

VNETJE DLESEN

VPRAŠANJE: Našemu psu se je tole naredilo na dlesni. Ugibam da zaradi kamna. Kaj lahko storimo? Masiram mu že dober teden, a ni nič bolje. ODGOVOR: Po sliki sodeče gre…

MAČKA IN PARAZIT

VPRAŠANJE: Imam dolgodlako mačko pri kateri je težko oceniti telesno težo, ampak kljub vsemu sem v zadnjih nekaj tednih opazila, da se mi zdi izjemno suha, čeprav je normalno količino,…