VPRAŠANJE:

Pozdravljeni, prosila bi za drugo mnenje. Macki stari 7 let je bilo ugotovljeno vnetje zunanjega usesa, in pa tudi sum da je vneto srednje uho. Od 13 oktobra dalje macki dajem 2 tableti Enroxil na dan ( na 12 ur)in kapljice v prizadeto uho. Po skoraj tednu dni se macka pocuti bolje ni znakov da bi jo uho kakorkoli bolelo, ne praska se in ne otresa z glavo. Veterinarka mi je danes predlagala naj antibiotike ne glede na vse dajem naprej in sicer do konca meseca. Zanima me vase mnenje, ali naj preneham z uporabo zdravila ali naj poslusam svojo veterinarko, v navodilih teh antibiotikov pise da se jemljejo od 5-10 dni, sem v dilemi, ima daljse jemanje antibiotikov dobre ucinke za naprej ali to lahko prinese posledice. Najlepsa hvala za odgovor.

ODGOVOR:

Nikakor ne smete predčasno prekiniti zdravljenja, saj je zelo verjetno, da se bo bolezen ponovila. Pri vnetju srednjega ušesa je potrebno antibiotike dajati dalj časa, kot je napisano v navodilu. Vsekakor zaupajte svoji veterinarki in se ravnajte po njenih navodilih. Lep pozdrav, mag. Sabina Stariha Pipan, dr. vet. med.

KOSTI IN SKLEPI

VPRAŠANJE: mam 10 tednov staro psičko beagla. Ker neprestano leze po stopnicah me nekoliko skrbi ali je to ok? Zaradi sklepov in kosti. Zadnje dva dni divja kot ponavadi, skače…

PSIČKA NOČE JESTI

VPRAŠANJE: Imam vprašanje glede psičke. Psička je mešanka med Shih tzu toy pudeljom stara je 4 mesece. Zanima me zakaj noče jesti oz kakšen mesec je bol malo 1-2x na…