Mački

ATAKSIJA IN TREMOR PO ZDRAVILU

VPRAŠANJE:

Imamo 3 mesečnega mucka. Na prvem pregledu je veterinar ugotovil, da ima garje. Dal nam je zdravilo, vendar sta se po tednu dni uporabe le tega pojavila ataksija in tremor. Muc sicer je, se igra, hodi pa zelo težko. Ali je stanje trajno ali lahko upamo na izboljšanje?

ODGOVOR:

Nekatera zdravila lahko povzročijo nevrološke motnje- svetujem, da prenehate dajati zdravilo proti garjam, če je to vzrok ataksije in tremorja, lahko pričakujemo, da bodo znaki sčasoma izginili. Vsekakor pa bi bilo pametno opraviti nevrološki pregled in krvno diagnostiko, po potrebi tudi simptomatsko terapijo. Obrnite se na lečečega veterinarja, če želite oskrbo pri nas, je potreben pregled mucka, naročite ga lahko na recepciji, tel. št. 012005180. Vice Zaninović, dr.vet.med.

SLINJENJE

VPRAŠANJE: Imam vprašanje glede mačke. Danes in pred nekaj dnevi sem ob dotiku gobčka opazil na roki nekaj sline, sicer ob pogledu nanj slina ni bila vidna, me pa zanima…

TEŽAVE Z DIHANJEM

VPRAŠANJE: Pozdravljeni. Pri svoji mački,stari 5 let,sem opazila da zadnja 2 meseca malce glasneje diha med spanjem.Sliši se samo od blizu,dihanje ni nič počasnejše ali hitrejše kot prej, obnašanje se…

POVEČAN APETIT

VPRAŠANJE: Imam 14-letno muco, živahna, zdi se da ji ni nič. Toda že nekaj časa ima apetit, vse bi pojedla. A teža ji je začela malo padati. Že pred dvemi…