Psi Splošno Vsi odgovori Zadnja vprašanja

ČRN “FLEK” PO ODSTRANITVI KLOPA

VPRAŠANJE:

imam samico pekinčana, stara 5 let. Včeraj (29.4.) sem odstranila klopa iz njene desne noge, imela ga je blizu kolena. Žal sem ga spregledala takrat, ko sem jo pregledovala da bi lahko odstranila pravočasno, ampak je bil ob odstranitvi že kar sit oz. poln.

Sklepam, da sem uspešno odstranila, saj je bil cel odstranjen (brez da bi glava ostala noter ipd.) in se je čutilo kot mala hrastica.
Malo me pa skrbi, ker danes oz. naslednji dan, 30.4., ima črno “fleko” na mestu ugriza, hrasto ali kot luknjico se pa tudi ne čuti.
Je imela tudi že prej kakšnega klopa, ampak nima jih pogosto in tudi zmeraj je ostala mala hrastica ali bulica po (pravočasni) odstranitivi , nikoli pa črno kožo na mestu ugriza po odstranitvi.Zanima me, ali je to “normalno” in bo izginilo brez posledic na psa ali je to že neke vrste znak kake bolezni?Hvala za odgovor vnaprej ter lep pozdrav.

ODGOVOR:

Spremembo na koži bi morala videti, da bi vam lahko odgovorila. Lep pozdrav, mag. Sabina Stariha Pipan, dr. vet. med.

Oznake: ,

NENADZOROVANO UHAJANJE URINA

VPRAŠANJE: Pozdravljeni. Zahvaljujem se vam za prejsnji odgovor. Pri 10 mesecnem bokserju opazamo uhajanje urina po kapljicah. Imel je pregled urina, ultrazvok mehurja in ledvic ter rendgensko slikanje zadnjega dela…

OSTEOARTRITIS

VPRAŠANJE: Moja psička je stara 10 let in ima osteoartritis. Zanima me, ali obstajajo kakšna zdravila za to? Dosedaj sem ji dajala rimadyl tablete proti bolečinam in pa glukozamin. ODGOVOR:…