VPRAŠANJE:

Zanima me vaše mnenje, kaj naj naredim. Moji psički sta izpadla do sedaj dva zobka (ta teden), ji pa zadaj rastejo že novi, tako, da ima ponekod po dva skupaj (enega za drugim). Ker se mlečni ne “cingajo” ne vem kaj naj naredim. Želim jo dati sterilizirati naslednji mesec, ko bo dopolnila starost 6,5 mesecev in ker yorkshirskim terierjem zobki itak ne izpadejo (kot pasmi), sem bila že pripravljena na to in sem mislila opraviti vse skupaj. Ker pa sta ji dva odpadla ta teden si mislim, da je možno, da bi tudi drugi lahko sami od sebe odpadli. Kaj vi mislite?

ODGOVOR:

Spoštovana, menim, da do sedmega meseca starosti vsi mlečni zobki morajo iti ven
(seveda obstajajo izjeme). V primeru, da se to ne zgodi svetujem, da pred posegom 
skupaj pogledava zobke. 
Lep pozdrav! Emir Mujagić dr.vet.med.

 

AVTOIMUNA BOLEZEN

VPRAŠANJE: imam psičko pasme škotski ovčar, ki bo konec meseca aprila dopolnila 3 leta. Pred približno dvema mesecema smo na njenem smrčku začeli opažati manjše rane. Sprva smo mislili, da…

ALERGIJA

VPRAŠANJE: Poštovani dr. Pave Zaninović, imam mopsa starog 4 godine. Već 3 godine mu se svakih par mjeseci na prednjoj šapi između prstiju pojavljuje nešto kao gnojni prišt i onda…