VPRAŠANJE:

Zanima me vaše mnenje, kaj naj naredim. Moji psički sta izpadla do sedaj dva zobka (ta teden), ji pa zadaj rastejo že novi, tako, da ima ponekod po dva skupaj (enega za drugim). Ker se mlečni ne “cingajo” ne vem kaj naj naredim. Želim jo dati sterilizirati naslednji mesec, ko bo dopolnila starost 6,5 mesecev in ker yorkshirskim terierjem zobki itak ne izpadejo (kot pasmi), sem bila že pripravljena na to in sem mislila opraviti vse skupaj. Ker pa sta ji dva odpadla ta teden si mislim, da je možno, da bi tudi drugi lahko sami od sebe odpadli. Kaj vi mislite?

ODGOVOR:

Spoštovana, menim, da do sedmega meseca starosti vsi mlečni zobki morajo iti ven
(seveda obstajajo izjeme). V primeru, da se to ne zgodi svetujem, da pred posegom 
skupaj pogledava zobke. 
Lep pozdrav! Emir Mujagić dr.vet.med.

 

VRNITEV MAČKE

VPRAŠANJE: Po kolikem casu se se lahko vrne muca, ki je ali udarjena s palico ali pa poskodovana od psov. Naj povem,da muca vsako noc prespi doma,hodi pa seveda tudi…

BULA NA DLESNI

VPRAŠANJE: Pred kratkim sem pri svojem psu opazil svetlo rožnato bulo v dlesni, med zobmi (če želite Vam lahko posredujem tudi fotografijo). Bula je zelo trde konsistence. Počakal sem nekaj…