VPRAŠANJE:

Pozdravljeni! Imam mucko staro okrog 3 leta in zadnje pol leta, kadarkoli je v mirovanju, ji skoraj vedno štrli ven njen jeziček! Zanima me če je to normalno, ker prej tega ni nikoli počela. Sicer ne kaže, da bi ji kaj manjkalo, le malo hecno izgelda.
Zahvaljujem se vam za odgovor!

ODGOVOR:

Pozdravljeni! Možno je , da ni bolezenskih vzrokov za to. Seveda pa gre lahko za različne nevrološke motnje, pa tudi za težave z zobovjem. Za postavitev diagnoze svetujem pregled mucke. Lep pozdrav, Vice Zaninović, dr. vet. med.

MAČKA V BOLEČINAH

VPRAŠANJE: Mačka je stara 13 let, pred 3 dnevi sem nenadoma opazil, da piha v določenih situacijah oz. mijavka in nakazuje bolečino, po mojih ocenah gre za bolečino v desni…

ELVA

VPRAŠANJE: Imamo dve leti staro želvico. Pred tremi tedni se ji je na desni strani vratu pojavila večja bula. Želva glavo še lahko umakne v oklep, je normalno živahna in…