VPRAŠANJE:

Imam yorkico staro 10 mesecev zadnje 4 dni je izredno nemirna celo noč hodi sem ter tja tudi čez dan je bol malo zraven pa neprestano cvili in v gobcu drži svojo igračko ki jo ima ze dlje časa. Potem vohlja in hodi sem ter tja s tisto igracko v gobcu kopa kot da bi ji iskala nek prostor ampak je pol ne pusti tam ampak jo skos drži v gobcu. Hecno je tudi da je že vedno navajena spat pri nama v postelji sedaj pa spi na hodniku na čevljih in se prestavlja neprestano sem ter tja. Kaj ji je? Je tudi majn.

ODGOVOR:

Možno je, da ima psička t. i. navidezno brejost. Če se je pred nekaj tedni gonila, bo to verjetno držalo. Sicer pa bi bilo prej potrebno izločiti morebitno bolezen, da bi to lahko z gotovostjo trdili. Lep pozdrav, mag. Sabina Stariha Pipan, dr. vet. med.

DROBLJENJE TABLET

VPRAŠANJE: Moj pes je po operaciji zlomljene noge dobil predpisan antibiotik Clavaseptin in analgetik Carporal. Danes je tretji dan od operacije, pa še vedno nič ne je in ne pije,…

SPLAV PRI SAMICI

VPRAŠANJE: Imam samico z vzrejnim dovoljenjem in je imela splav sedem mladičev. Teden dni pred porodom se je začela čudno obnašati saj ni mogla stati na tačkah. Šli smo k…