VPRAŠANJE:

pozdravljeni, imamo 8 tednov starega pekinezerčka. Opazila sem, da ima na zgornjem delu beločnice vidno krvno žilico v obeh očesih. Ker me zalo skrbi, me zanima, ali je to kakšna bolezen, kako se zdravi, je nevarno? Sicer je zelo živahen kuža. Hvala za odgovor.

ODGOVOR:

V kolikor ne opažate problemov z očmi (npr. povečan izcedek, pordele veznice, mežikanje ali praskanje), so te izrazite žile lahko normalna varijacija. Če pa so prisotni tudi katere od navedenih znakov, pa vam svetujem pregled. Lep pozdrav, Tadej Zemljič.

STERILIZACIJA CENA

VPRAŠANJE: Naša psička je pred štitrimi meseci skotila mladičke in imam občutek, da je kljub temu, da je že naravno bolj okrogla, spet breja. Zanima me ali bi se dal…

POGOSTO LULANJE

VPRAŠANJE: imamo 13 let staro psičko maltežanko. Do zdaj nismo imeli nobenih problemov, pred približno dvema mesecema je začela pretirano veliko in pogosto lulati po stanovanju, včasih ji uspe da…