VPRAŠANJE:

Pri psu mešancu stafordshiere bull terier smo nad zadnjo tačko na stegnu opazili bulo .Ta je velika kot lešnik, če jo stisnemo je mehka, psa pa ne boli.
Psa imamo na počitnicah, ponavadi je v stanovanju pri nas pa je bil veliko tudi zunaj.Ni videti, da bi se kje kaj zbodel ali, da bi ga kaj pičilo.
Prosim povejte kaj bi to lahko bilo in če je potrebo psa peljat k veterinarju.

ODGOVOR:

Lahko gre za lojnico, kožni tumor ali kaj drugega. Diagnozo postavino s citološko analizo punktata ali patohistološko analizo tvorbe. Svetujem, da opravite omenjene preiskave.
Lep pozdrav,
Vice Zaninović, dr. vet. med.

Oznake: , ,

ZLOMLJEN ZOBEK

VPRAŠANJE: Lep pozdrav!imam 7let staro psičko,ki se ji je med igranjem z žogico odlomil sprednji zobek (enka).drugače je AŠA normalo živahna,tudi je in pije normalno.zanima me,če je obisk veterinarja potreben.pa…

TEŽAVE S HRBTENICO

VPRAŠANJE: Z kuzkom smo bili pri veterinarju prejsni torek in so mu naredili slikanje kolkov in hrbtenice. In je rekel da ima eno vretnce prevec k drugemu. Potem je dobil…