VPRAŠANJE:

Doma imamo Škotskega ovčarja,ki bo letos dopolnil 13let.Opazili smo da ima težave z veliko potrebo.Zdaj je že drugi dan brez te in tudi jest je nehal.Hodi okoli hiše poskuša in poskuša pa mu ne gre.Pa me zanima kaj bi to lahko bilo.Vnaprej se vam zahvaljujem za odgovor pa lp.Tadej.

ODGOVOR:

Če se pes že dva dni neuspešno trudi opraviti veliko potrebo, ga peljite k veterinarju čimprej. Vzroki za zaporo so lahko različni (prostata, napačna prehrana – kosti, novotvorba, tujek…) Lep pozdrav, Vice Zaninović dr.vet.med.

Oznake: ,

MEHKO BLATO

VPRAŠANJE: Na novo imam 2 letno psicko pasme francoski buldog, sterilizirana. Ima kar nekaj alergije (na svinjino, jagnjetino, perutnino, mleko, jajce itd. Pri tem pazimo). Problem pa je, da psicka…

POŠKODBA MAČKE

VPRAŠANJE: pred štirimi tedni je našo mačko zbil avto; večjih poškodb ni bilo, le pretres možganov in pa sama si je ob trku pregriznila jezik. Vse to se je dobro…