VPRAŠANJE:

Imam mačka starega 8 let. Ima vnetje dlesni in po navodilih veterinarke jemlje tablete prednisolon (vsak dan). Stanje se mu je izboljšalo, vendar še zmerej ni dobro. Pri prvih zobkih se še vidi malo rdeče dlesni. Oktobra 2008 je imel očiščen zobni kamen. Zanima me, če obstaja kakšno zdravilo, ki ga ne bi rabil jemati vsak dan, ter da povsem ozdravi? Hvala za vaš odgovor.

ODGOVOR:

Verjetno gre za vnetje dlesni avtoimunega izvora. Jemanje Prednisolona je pogosto edina uspešna terapija, vendar ima zdravilo pri dolgotrajnem dajanju resne stranske učinke, zato so potrebne redne kontrole . Glede na to, da je muc relativno mlad, je potrebno razmisliti tudi o puljenju zob, ki lahko tako kronično vnetje vzdržujejo. Mački namreč normalno živijo tudi brez zobovja.
Svetujem vam, da pokličete dr. Mujagića, ki se pri nas ukvarja s stomatologijo.Tel. št. je 01-200 51 80.
Lep pozdrav,
Vice Zaninović, dr. vet. med.

SEČNI KAMNI

VPRAŠANJE: Po raziskavah, ki smo jih naredili smo prišli do spoznanja da ima naš psiček sečne kamne. Ker inekcija in pasta niso pomagali nam verjetno ostane samo operacija. Zanima me…

TEŽAVE S KOŽO

VPRAŠANJE: dokler sem živela v Sloveniji je bilo vse preprosto, saj sem zdravstvene težave pri psih uspešno reševala pri vas. Sedaj živim v Sarajevu in je to neprimerno težje, saj…