VPRAŠANJE:

Pozdravljeni,imamo leto in pol staro rottweilerko,pri kateri smo tri dni nazaj opazili,da težko zapira gobček in da ji je jezik nekako prevelik.Včeraj sem jo peljajla k veterinarju,kjer smo jo sedirali in pregledali celo ustno votlino.Ugotovili so,da ima na desni strani povečano bezgavko,malo vročine in diagnoza je bila vnetje žleza slinavke.Dobila je Synolux antibiotik za 10 dni in Rymadil proti bolečinam.Kuža je brez volje,noče na sprehod,je samo mehko hrano,piti noče.Kaj storiti,koliko dni naj počakam,da bi moglo pridt do izboljšanja?Hvala za odgovor.

ODGOVOR:

Pozdravljeni, en dan je morda premalo za presojo, vsekakor pa mora biti kuža čedalje boljši iz dneva v dan. Če ne bo boljše se vrnite k veterinarju za nadaljno diagnostiko. Lep dan, Metka Šimundić, DVM.

HOTSPOT

VPRAŠANJE: Moja psička ima na repu in vratu hotspot. Za blaženje le tega je dobila sprej Cortavance, ki pa ni dolgotrajno učinkovit. Ali lahko na prizadeti mesti za blaženje nanesem…

VNETJE OČI IN UŠES

VPRAŠANJE: Moj maltežanček je prvič v svoji 6ih letih zbolel. In sicer začelo se je z vnetjem ušesa s katerega se mu je začel cediti izcedek rjavo-črne barve. Takoj smo…