VPRAŠANJE:

Pozdravljeni! Mojemu psu je pred enim dnem zatekel spodnji del zadnje leve tacke, natancno pri drugem najbolj zunanjem kremplju. Taco tezko obremenjuje, zato vecinoma sepa. Oteklina se je se nekoliko povecala in je roznate barve. Kuza si jo pogosto tudi lize. Predvidevamo da gre za nekaksen pik zuzelke. Zanima me kaj naj naredim v tem primeru. Ali naj se kaksen dan pocakam in mu se naprej hladim tacko ali ga takoj odpeljem k veterinarju? Najlepsa hvala za vas odgovor.

ODGOVOR:

Pozdravljeni! Če ima še vedno težave, ga seveda peljite k veterinarju.
Lp, Vice Zaninović, dr. vet. med. 

OTEKLINA

VPRAŠANJE: Pri psički je zatekla zadnja desna tačka tik pod kolenom... oteklina je kar velika skoraj 10 cm in zelo trda... sem bila pri veterinarju malo je potipala rekla, da…

MADEŽI V OČEH

VPRAŠANJE: Imamo 8 let starega kastriranega mačka in ima že kar nekaj let (zdaj samo upam, da bom znala tako opisat, da bo razumljivo) na šarenici desnega očesa en malo…