VPRAŠANJE:

Doma imamo Škotskega ovčarja,ki bo letos dopolnil 13let.Opazili smo da ima težave z veliko potrebo.Zdaj je že drugi dan brez te in tudi jest je nehal.Hodi okoli hiše poskuša in poskuša pa mu ne gre.Pa me zanima kaj bi to lahko bilo.Vnaprej se vam zahvaljujem za odgovor pa lp.Tadej.

ODGOVOR:

Če se pes že dva dni neuspešno trudi opraviti veliko potrebo, ga peljite k veterinarju čimprej. Vzroki za zaporo so lahko različni (prostata, napačna prehrana – kosti, novotvorba, tujek…) Lep pozdrav, Vice Zaninović dr.vet.med.

Oznake: ,

ZLOMLJEN ZOB

VPRAŠANJE: Naši 3 letni francoski bulldoginji se je pri grizenju bivoljega roga zlomila spodnja dvojka. Zobek se ji je v celoti odlomil, vidi se ga samo se v dlesni,nad dlesnijo…