VPRAŠANJE:

sem lastnica 5letne psičke pasme beagle. Je rodovniška in nikoli ni imela zdravstvenih težav, sedaj pa ima vneto oko. Notranji kotiček očesa (veka), ki je običajno črne barve, je sedaj bel. Kljub številnim obiskom pri veterinarju in predpisanim kapljicam, mazilu, tabletam in umetnim solzicam, se stanje še vedno ni izboljšalo. Ker sem dobila občutek, da jim gre samo še za denar, se obračam na vas za pošten nasvet.

ODGOVOR:

Pozdravljeni! Moj najboljši nasvet je, da se oglasite na pregledu, da sploh vidimo kaj se dogaja. Brez pregleda ali vsaj slike, je nemogoče kaj reči. Lp, Tadej Zemljič

Oznake: ,

HRČEK

VPRAŠANJE: Zanima me ali lahko kako preprečimo parjenje med samičko in samcem. Ali se lahko opravi kastracija oz sterilizacija? ODGOVOR:  Pozdravljeni, Tako kastracija kot sterilizacija hrčkov je možna za preprečitev parjenja.…

MAČKE IN MRAVLJE

VPRAŠANJE: V stanovanju imam dva mačka in psičko, hkrati pa tudi nezaželene goste - mravlje. Splošni higienski ukrepi in mehanično odpravljanje ter pasti za mravlje jih niso odpravile, zato me…